Актуелно
nedelja , septembar 24 2017
Почетна / Вести / МУНДИЈАЛ НА ВИДИКУ: Србија славила у Даблину! (ВИДЕО)

МУНДИЈАЛ НА ВИДИКУ: Србија славила у Даблину! (ВИДЕО)

Изабраници Славољуба Муслина победили су на гостовању Републику Ирску 1:0 и пред последња два кола квалификација налази се на првом месту у групи

Фудбалска репрезентација Србије направила је огроман корак ка Мундијалу следеће године. игра један од најважнијих мечева у последњих неколико година.

„Орлови“ су у Даблину савладали Републику Ирску 1:0 голом Александра Коларова у 55. минуту.

Почело је друго полувреме, Муслин на паузи није извршио ни једну измену. Тек што се пошло с центра, прилику је имао Тадић, који се одлично ослободио чувара, шутирао са 16 метара, али близу голмана Ирске. Ирци на почетку другог полувремена покушавају да запрете из прекида (корнер и слободан ударац), али српски дефанзивци без већих проблема отклањају опасност испред гола. Рукавина је добио жути картон у 52. минуту.

Гол Србије је шокирао мало Ирце, којима је требало неколико минута да се опораве.

Србија од 68. минута игра са играчем мање, пошто је дефанзивац Никола Максимовић добио директан црвени картон. Дефанзивац Наполија је стартовао као последњи играч одбране на двадесетак метара од гола Стојковића, због чега је судија Чакир одлучио да му покаже пут у свлачионицу. Муслин одмах реагује, уместо Костића, на терену је од 72. минута Стефан Митровић.

Искључење Максимовића дало је крила фудбалерима Републике Ирске, који све више времена проводе на половини Србије. Срећом, неколико покушаја који су могли намуче српску одбрану и Стојковића, завршили су шутевима преко гола. У току је 79. минуту. Пријовић мења Митровића. У 81. минуту Гудељ мења Тадића.

Запретили су Ирци преко Кристија у 85. минуту, али је лопта после његовог шута, искоса са десне стране у ближи угао Стојковића, завршила на спољном делу мреже. Србија је тренутно са два играча мање, пошто је ван терена због повреде Јагош Вуковић. Стојковић спашава Србију у 87. минуту, пошто је одбранио покушај Ираца са седам, осам метата од гола. Вуковић се вратио на терен, али отежано хода, а Мулин је извршио све три измене. Игра се 89. минут.

Почело је зауставно време од пет минута. КРАЈ!!!!

САСТАВИ:

ИРСКА: Рендолф – Кристи, Дафи, Кларк, Ворд – Брејди, Хулахан, Мејлер – Меклин, Лонг, Волтерс.
СРБИЈА: Стојковић – Ивановић, Максимовић, Вуковић – Рукавина, Миливојевић, Матић, Коларов – Тадић, Митровић, Костић.