Почетак » Вести » Свет » Манчестер сити у четвртфиналу Лиге шампиона

Манчестер сити у четвртфиналу Лиге шампиона

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге шампиона, иако су на свом терену, у реванш утакмици осмине финала, изгубили од Базела са 1:2.

Сити је у првој утакмици победио са 4:0 у Швајцарској, па је тако укупним резултатом 5:2 избацио Базел.

Утакмица у Манчестеру почела је минутом ћутања у част капитену Фиорентине Давидеу Асторију, који је изненада умро прошле недеље.

Сити је повео у осмом минуту голом Жесуса. Лирој Сане је послао лопту на десну страну до Бернарда који је центрирао на супротну страну пред гол Базела, где је сачекао Жесус и послао у мрежу.

Базел је изједначио у 17. минуту голом Мохамеда Ељунусија, после додавања Ривероса.

Екипе су после тога имале шансе, за енглески тим покушао је Илкај Гундоган, док су са друге стране непрецизни били Ељунуси и Димитри Оберлин.

У другом полувремену није било великих шанси све до 71. минута, када је Базел повео. Ељунуси је обавио највећи део посла, вукао је лопту, извукао се на десну страну и убацио лопту у шеснаестерац до Михаела Ланга, који је погодио врх мреже.

Сити је до краја утакмице покушавао да избегне пораз, имао је више лопту, али није успео да постигне гол.