Почетак » Вести » Свет » Манчестер сити у четвртфиналу Лиге шампиона
Manchester City players celebrate the with goal scored by Fabian Delph of Manchester City during the premier league match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date 22nd September 2017. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage via PA Images.

Манчестер сити у четвртфиналу Лиге шампиона

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге шампиона, иако су на свом терену, у реванш утакмици осмине финала, изгубили од Базела са 1:2.

Сити је у првој утакмици победио са 4:0 у Швајцарској, па је тако укупним резултатом 5:2 избацио Базел.

Утакмица у Манчестеру почела је минутом ћутања у част капитену Фиорентине Давидеу Асторију, који је изненада умро прошле недеље.

Сити је повео у осмом минуту голом Жесуса. Лирој Сане је послао лопту на десну страну до Бернарда који је центрирао на супротну страну пред гол Базела, где је сачекао Жесус и послао у мрежу.

Базел је изједначио у 17. минуту голом Мохамеда Ељунусија, после додавања Ривероса.

Екипе су после тога имале шансе, за енглески тим покушао је Илкај Гундоган, док су са друге стране непрецизни били Ељунуси и Димитри Оберлин.

У другом полувремену није било великих шанси све до 71. минута, када је Базел повео. Ељунуси је обавио највећи део посла, вукао је лопту, извукао се на десну страну и убацио лопту у шеснаестерац до Михаела Ланга, који је погодио врх мреже.

Сити је до краја утакмице покушавао да избегне пораз, имао је више лопту, али није успео да постигне гол.