Почетак » Вести » Хокеј: Србија победила Хрватску 2:1

Хокеј: Србија победила Хрватску 2:1

Хокејшка репрезентација Србије победом је почела припреме за Светско првенство Друге дивизије Групе А, пошто је вечерас у Београду победила Хрватску са 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) у пријатељској утакмици.
Стрелци за Србију били су Никола Керезовић у 23. минуту и Роберт Сабадош у 44, док је једини погодак за Хрватску и то после свега 53 секунде игре у првој трећини дао Бруно Фићур.

Један од најзасужнијих за тријумф хокејаша Србије над Хрватском која се такмичи у Првој дивизији, био је голман Арсеније Ранковић са 30 одбрана.

Пре почетка меча минутом ћутања одата је пошта недавно преминулом хокејашком великану Јосипу Џоу Брелиху.

Реванш меч ове две репрезентације играће се 17. априла у Загребу, а Светско првенство Друге дивизије Групе А на програму је 23. до 29. априла у Холандији.