Почетак » Вести » Војводина » Ана Бајић освојила злато на Медитеранским играма

Ана Бајић освојила злато на Медитеранским играма

Ана Бајић, репрезентативка Србије и чланица теквондо клуба „Елит“ из Инђије освојила је прво место на Медитеранским играма које су одржане од 22. јуна до 1. јула у шпанском месту Тарагона.

Ана је у у првој борби савладала Италијанку Гиацомини резултатом 4-0. У полуфиналној борби је била боља од Тунижанке Кус а у финалу је резултатом 5-1 савладала францускињу Бле и освојила прво место у категорији +67кг.

Ана је рођена 19. марта 1995. године, живи у Бешки и од малих ногу се успешно бави овим спортом, а учествовала је на многобројним европским и светским такмичењима где је постизала завидне резултате.

На Медитеранским играма у  Тарагони Србију је представљало 139 спортиста који су се такмичили у 27 спортова: атлетика, бокс, боћање, баскет 3×3, бициклизам, џудо, карате, дизање тегова, голф, једрење, стони тенис, мачевање, кајак, одбојка на песку, пливање, рукомет, рвање, скијање на води, гимнастика (спортска и ритмичка), стреличарство, стрељаштво, летеће мете, теквондо, триатлон, ватерполо и веслање.