Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Почетак » Вести » Војводина » Апатин: Одржана 9. Личка олимпијада
sdr

Апатин: Одржана 9. Личка олимпијада

На теренима Бање Јунаковић завршена је девета по реду Личка олимпијада. Ове године учешће у борбама је узело 16 фантастичних екипа.

На самом почетку манифестације, док су се екипе постројавале, на бини се одвијао културно-уметнички програм, у ком су учешће узели ГКУД ,,Дунав“, са ЖПГ ,,Огњиште“, МПГ ,,Унски бисери“, ЖПГ ,,Личко огњиште, КУД-а Пригревица, МПГ ,,Бачки Грачац“ и МПГ ,,Ћиро личка калдрма-Дрвар“ Београд.

Скуп је благословио апатински свештеник Младен Глушац, а Милан Шкрбић, председник општине Апатин, свечано је отворио 9. Личку олимпијаду.

Најмлађа учесница олимпијаде била је Ања Малбаша (6 година), а најстарији Душан Бркљач (рођен 1933. године).

Резултати по дисциплинама су следећи:

ТРКА ДЕЦЕ У ВРЕЋАМА:

1. Филип Лајтар

2. Милош Узелац

3. Александар Арбутина

ТРЧАЊЕ ПО БРВНУ:

1. Александар Катић, Џими Комерц 2 (5,29)

2. Јован Трбић, Џими Комерц 1 (5,35)

3. Мирко Цветковић, Лички соколови (5,45)

ВУЧЕЊЕ КУКЕ:

1. Саша Станић, Џими Комерц 1 

2. Недељко Стојковић, Лички соколови

3. Ђорђе Никшић, Џими Комерц 2

ПРЕТЕЗАЊЕ ШТАПА:

1. Саша Станић, Џими Комерц 1

2. Далибор Зелен, Џими Комерц 2

3. Јован Станковић, Пркошки витезови 

   Мирослав Радојичић, Горски вуци

СКОК У ДАЉ ИЗ МЕСТА:

1. Александар Крајишник, Џими Комерц 1 

    Ратомир Баштић, Пркошки витезови

2. Радован Спремо, Српски соко

3. Данијел Поповић, Стефан и див

СКОК У ВИС ИЗ МЕСТА:

1. Данијел Поповић, Стефан и див

2. Радован Видачић, Лички соколови

3. Радован Спремо, Српски соко

    Александар Крајишник, Џими Комерц 1

ОБАРАЊЕ РУКЕ: 

1. Иван Веселић, Џими Комерц 1

2. Горан Жепина, Лички соколови

3. Слободан Новаковић, Друштво српских домаћина

ПЕЊАЊЕ УЗ СТОЖИНУ:

1. Никола Кораћ, Лички Мајкани (7,19)

2. Милан Продановић, Џими Комерц 2 (7,21)

3. Јован Ступар, Џими Комерц 1 (8,06)

БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА:

1. Радован Зековић, Лички соколови (14,47)

2. Александар Новаковић, Пркошки витезови (13,97)

3. Милош Марковић, Џими Комерц 1 (13,95)

НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПА:

1. Џими Комерц 1, Пригревица

2. Крајишки витезови, Бања Лука

3. Џими Комерц 2, Пригревица

ЕКИПНИ ПОБЕДНИЦИ:

1. Џими Комерц 1, Пригревица

2. Џими Комерц 2, Пригревица,

3. Лички соколови, Апатин